Others
RF-QA0001S
| Movement | Quartz |
|---|---|
| Calibre Code | Cal.VL321 Made in Japan |
| Accuracy | |
| Power Reserve (Mechanical) | |
| Power Reserve (Quartz) | |
| Automatic | |
| Hand-Winding | |
| Dial Colour | |
| Case Material (Bezel) | Stainless Steel |
| Case Material (Body) | Stainless Steel |
| Case Material (Back) | Stainless Steel |
| Case Size (Width) | 30mm |
| Case Size (Height) | 35.4mm |
| Case Size (Thickness) | |
| Case Back Design | |
| Glass Material (Front) | Crystal Glass |
| Glass Material (Back) | |
| Strap Material | Leather |
| Strap Colour | |
| Strap Width | |
| Buckle | |
| Wrist Size | |
| Additional Strap | |
| Additional Strap material | |
| Additional Strap buckle type | |
| Water Resistance | 30m |
| Magnetic Resistance | |
| Weight | |
| Jewels | |
| Date Indicator | |
| Day Indicator | |
| Power Reserve Indicator | |
| GMT | |
| Retrograde | |
| World Time | |
| Rotating Bezel | |
| Inside Ring | |
| Luminous Light | |
| Screw Case Back | |
| Easy Exchange Strap | |
| Other Details | |
| Limited Edition | |
| Pair Model | RF-QD0001S |
| Country of Origin | |
| Warranty | |
| Launch |